Klas 2 HAVO/VWO is dit jaar met de excursie naar Lauwersoog gegaan, waar ze een actief programma op en bij het Wad hadden.
WADLOPEN
Na een introductie over de Waddenzee liepen we de dijk af het wad op. We beleefden het echte wadloopgevoel van ruimte en vrijheid en zagen onderweg (sporen van) zeepieren, zeeduizendpoten, en kokkels. Er moest wel even door het slib heen gebeten worden, maar daarna hadden alle leerlingen de smaak te pakken en wilden het liefst oversteken naar Schiermonnikoog.
HYBIËN
In het Lauwersmeer gingen we op zoek naar leven in het water. Met speciale zoetwater-schepnetten gingen we in groepjes van twee vissen op o.a. zoetwater-garnalen, jonge palingen, stekelbaarsjes, waterschorpioenen en nog veel meer.
KORREN
Met een kornet hebben we vanaf de zeedijk gevist op allerlei zeedieren. Aan een lang touw duwden leerlingen een sleepnet door het water. Toen de vangst binnen is vertelde de Natuurschool-gids over de dieren die gevangen waren.





